DÜNYA

ÇIPLAK PROTESTO

Nudist eğlence düşkünleri ABD'nin San Francisco şehrindeki Castro semtinde çırılçıplak bir şekilde yaptıkları gösteriyle 'Summer of Love'u kutladı. Kalabalık, 2012'de alınan''cinsel organlarını açıkta bı

22 Mayıs 2017 Saat: 10:19
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 89 kez okunmuştur

ÇIPLAK PROTESTO
ÇIPLAK PROTESTO
Birçok katılımcının kafasını tuhaf şapkalar süslerken giyinmiş olarak sadece yoldan geçen vatandaşlar ve fotoğrafçılar görüldü. 
 
Gazetevatan'ın haberine göre, İzin verilen gösteri, 2012 yılında kent meclisinden Scott Weiner tarafından yürürlüğe konan San Francisco çıplaklık yasağına karşı önde gelen figürlerden biri olan çıplak aktivist Gypsy Taub tarafından organize edildi.
 
 
Taub, festivali 'Summer of Love'un 50. yıldönümüne ve "eşi benzeri görülmemiş boyutlardaki manevi uyanış"a adayarak konusundaki şenlikleri resmen adamak üzere küçük kalabalığa bir konuşma yaptı
 
Taub'un NSFW web sitesinde yayınlanan konuşmasında, "Summer of Love 60'lı yıllarda başlamıştı, ancak hiç bitmedi" dedi. 
 
Göstericilerin elindeki dövizlerde "vücudunu sev, seçimlere özgürlük" gibi sloganlar dikkat çekti. 
 
 
San Francisco'da kent meclisi 2012'de kamuya açık yerlerde çıplak dolaşmayı yasaklayan bir karar almıştı. 
 
 
 
11 üyenin katıldığı ve 5'e karşı 6 oyla alınan yasak kararı uyarınca beş yaşın üzerindekilerin kamuya açık alanlarda ''cinsel organlarını açıkta bırakacak'' şekilde dolaşmaları yasaklanmıştı.
 
 
Kent yetkililerinden Scott Wiener, ''özgürlük, ifade etme hürriyeti ve tahammül gösterme ilkelerinin her şeyin serbest olduğu anlamına gelmeyeceğini'' savunmuş, Castro semti ve San Francisco, özgürlük, ifade hürriyeti ve tahammül kenti olduğunu kaydederken, ''Ancak kamuya açık yerlerimiz herkese açık ve sonuç olarak asgari davranış standartları beklememiz uygun olacaktır'' demişti. .
GAZETEVATAN

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Halkın Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
gazetelergazeteler