SİYASET

BAŞBAKANA CEVAP VERDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, “Sokakta Adalet Aranmaz” açıklaması yapan Başbakan Binali Yıldırım’a önemli bir hatırlatma yaparak “Başbakan, 28 Şubat döneminde başörtüsü yasaklarına karşı sokaklarda

18 Haziran 2017 Saat: 17:42
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 35 kez okunmuştur

BAŞBAKANA CEVAP VERDİ
BAŞBAKANA CEVAP VERDİ

CHP’Lİ CANKURTARAN’DAN “SOKAKTA ADALET ARANMAZ” DİYEN YILDIRIM’A ÖNEMLİ HATIRLATMA: “BAŞÖRTÜ YASAĞINA KARŞI DA SOKAKTA ADALET ARANMADI MI? 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, “Sokakta Adalet Aranmaz” açıklaması yapan Başbakan Binali Yıldırım’a önemli bir hatırlatma yaparak “Başbakan, 28 Şubat döneminde başörtüsü yasaklarına karşı sokaklarda ‘Başörtüsüne Özgürlük İçin El Ele’ adıyla yapılan insan zinciri yürüyüşlerini hatırlıyor olmalı. Belki kendisi de katılmıştır. Demek ki gerektiğinde adalet sokakta da aranabiliyor” diye konuştu.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı “Adalet Yürüyüşü”ne yönelik Başbakan Binali Yıldırım, “Sokakta adalet aranmaz” açıklaması yapmıştı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, yaptığı yazılı açıklama ile Başbakan’a önemli bir hatırlatma yaparak şöyle konuştu:
“Sayın Başbakan sokakta adalet aranmaz diyor. Başbakan, 28 Şubat döneminde başörtüsü yasaklarına karşı sokaklarda ‘Başörtüsüne Özgürlük İçin El Ele’ adıyla yapılan insan zinciri yürüyüşlerini hatırlıyor olmalı. Muhtemelen Sayın Yıldırım da bu yanlış yasağa karşı o günlerde yapılan yürüyüşleri desteklemiş belki kendisi de katılmıştır. Başörtü yasağına karşı da sokakta adalet aranmadı mı? Demek ki gerektiğinde adalet sokakta da aranabiliyor” diye konuştu.

 “MUHALEFETİN SESİNİ KESMEK İSTEDİĞİNİZ MECLİS’İ ŞİMDİ Mİ HATIRLADINIZ?”
Cankurtaran, Yıldırım’ın Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşüne yönelik çözüm yerinin sokak değil Meclis ve adalet aranacak yerlerin de mahkemeler olduğu yönündeki sözlerini de hatırlatarak, “İç tüzüğünü değiştirerek muhalefetin sesini daha fazla kısmayı planladığınız Meclis’i şimdi mi hatırladınız? Ya da hangi mahkemeler? AK Parti üyelerinin, yandaşlarının yargıç ve savcı olarak atandığı mahkemelerden adil kararlar çıkar mı?” dedi.   “YILDIRIM SAKLANDIĞI TÜNELDEN ÇIKIP DARBEYE KARŞI YÜRÜSEYDİ”   Cankurtaran, Yıldırım’ın açıklamasında CHP’yi darbeye karşı yürümemekle suçladığını belirterek, “Sanırım Sayın Başbakan da o gece darbeye karşı yürümek yerine Ilgaz Dağı’ndaki bir tünelde saklanıyordu. Keşke kendisi saklandığı tünelden çıkıp darbeye karşı yürüseydi. CHP ilk anlarından itibaren darbeye karşı çıktı ve bu ruhla Yenikapı’da yer aldı. CHP, nasıl Yenikapı’da yer aldıysa en azından Sayın Yıldırım da CHP’nin adalet arayışına karşı saygılı olmasını bilmelidir” diyerek sözlerini tamamladı.

TÜRKHABERLER

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Halkın Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
gazetelergazeteler