GÜNCEL

ALDIM KABUL ETTİM ALLAH RIZASI İÇİN

İzmir’in eleştirel haberlerdeki usta ismi Gazeteci Şerife Bekman’ın bakmayın yaptığı haberlerde korkusuz gibi göründüğüne.

18 Haziran 2017 Saat: 19:10
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 105 kez okunmuştur

ALDIM KABUL ETTİM ALLAH RIZASI İÇİN
ALDIM KABUL ETTİM ALLAH RIZASI İÇİN

Bakmayın görevlerini hakkıyla yerine getirmeyen belediye başkanlarına, bürokratlara yüksek sesle konuştuğuna. Bakmayın halka haksızlık yapanların karşısında dağ gibi, kale gibi durduğuna.    O’nun da korktuğu bir güç var ki sormayın. Herkesin yılda 1 ay korkularına yenik düştüğü İzmir’de Bekman yılın 12 ayı bu korkuyla yaşar. O korkunun adı Allah’tır. O’nu hem çok sever hem de O’ndan çok korkar.    Bu yüzden dualarla başladığı gününü dualarla kapatır Bekman. Evinin kapısını açarken, otomobilinin kontağını çalıştırırken, herhangi bir kapıdan içeriye girerken dilinde düşürmez ‘Bismillahirrahmanirrahim’ini. Hayatını bu minvalde dizayn eder. Sıkça ziyaret ettiği 3 özel kapısı vardır. Biri camiler, biri türbeler, biri de fakir fukara evleridir. 
Rahmetli babasının hayattayken çok küçük yaşlardan itibaren ezberlettiği dualarla yaşar Bekman. Dağarcığı bildiğiniz ve bilmediğiniz yüzlerce duayla doludur. Gönül gözü açık bir insandır. Bir çoğumuzun gözlerimizle göremediğimiz ve göremeyeceğimiz pek çok detayı o kalbiyle görür.    Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gecelerde elindedir Yasin’i. Okur okumasına da kimlere bahşetmiştir Yasin’i’ni bilinmez. Ve en önemlisi bu tür haberlere konu olmayı da pek istemez. Ancak gazeteci eşi Cemal Bilge’nin de ne objektifinden nede kaleminden kaçamaz Bekman.    O, bugün otomobilinin bagajına yüklediği özel yardım kolileriyle Eşrefpaşa’nın fakir mahallelerinde yine. Bu anlarının görüntülenmesine tepki koysa da attığı her adımı kayıt altındadır Bekman’ın.  “Beni camilerimde, beni türbelerimde beni garip gureba ile beraberken çekmeyin” der durur ekibine. Ama dinletemez lafını. Çünkü beraberindekiler bir görev ifa etmektedir ve hernerede olursa olsun her anı belgelenir Bekman’ın.    Ramazan boyunca kamyonetler adres adres, kapı kapı erzak kolisi dağıtır İzmir’de. Otomobilinde olanlarsa çok sevdiği, saygı duyduğu yaşça büyüklerinin nafakasıdır Bekman’ın. Onları elleriyle taşır ve dağıtır sevdiklerine. Teslim etmeden önce bir tek sorusu vardır sorduğu karşısındakine: “Aldın kabul ettin mi Allah rızası için?”. Karşılığında beklediği cevapta şudur: “Aldım kabul ettim Allah rızası için”   İşte yine böyle günlerden birinde Bekman.
Sadece 11 ayın Sultan’ı Ramazan’da değil, yılın 12 ayının iki Cuma’sında bu hep böyle sürer gider İzmir’de. “Neden böylesin?” diye sorulduğunda ise;
“Allah’u Teala bizleri dünyaya neden boş ellerle gönderir biliyor musunuz? Dönüşümüzde dolu dolu gidelim diye”     
TÜRKHABERLER

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Halkın Gazetesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
gazetelergazeteler